Kraina dzieciństwa – nie tylko dla dzieci

Książka Nicole Lambert zatytułowana Trojaczki w szkole, jest częścią serii opisującej przygody trójki rodzeństwa zaczynającego poznawać świat. W skład serii wchodzą następujące tytuły:

  • 1, 2, 3… Trojaczki,
  • Trojaczki w Paryżu,
  • Trojaczki. Mniam, mniam!,
  • Trojaczki w górach,
  • Trojaczki w szkole,
  • Trojaczki. To już przesada.

Książka Trojaczki w szkole (Nicole Lambert) skierowana jest zarówno do dzieci, jak i ich rodziców. Jej autorka jest francuską ilustratorką komiksów, dlatego też, sięgając po książkę uwagę przykuwają wspaniałe ilustracje, budzące duże zainteresowanie czytelnika.

Szkolne przygody trojaczków

Książka ta liczy 60 stron, z których każda przepełniona jest zabawnymi historiami. Mimo tego, bardzo realistycznie przedstawia przygotowania do rozpoczęcia nauki szkolnej – zakup przyborów, ubrań, tornistrów oraz przygody dzieci w szkole, gdzie zachowują się jak każdy uczeń – raz pilnie słuchają, a raz myślą o niebieskich migdałach i bujają się na krzesłach. Jak każde dziecko poznające świat, zastanawiają się też nad wieloma sprawami dotyczącymi szkoły – dlaczego nosić trzeba tak dużo przyborów, dlaczego nauczyciele zarabiają, itp. Trójka bohaterów przepełniona jest energią i szalonymi pomysłami. Szkolni wychowawcy nie mają więc z nimi lekko, gdyż wyobraźnia dzieci podsuwa im wiele zwariowanych pomysłów, które wcielają później w życie. Trojaczki nie zawsze zgadzają się też z panującymi w szkole zasadami i chciałyby wprowadzić własne. Ta humorystyczna książka jest więc dobrym sposobem na przybliżenie dziecku szkoły i związanych z nią obowiązków, zanim jeszcze rozpocznie ono naukę. Dzięki niej, zapoznane będzie z tym, co czekać je będzie w przyszłości. Każdy z czytelników może też przy niej się zrelaksować i ponownie odkryć w sobie dziecko.

Nie tylko szkoła

Obok Trojaczków w szkole, warto przeczytać też pozostałe książki autorki dotyczące rozbrykanej trójki. Warte przeczytania są Trojaczki w górach, gdzie odnaleźć można wiele wesołych historii o śniegu i zimie. Nie brakuje też zabawnych nieporozumień i wniosków, jakie wysuwa rodzeństwo. Ciekawą pozycją będą również Trojaczki w Paryżu – przybliżająca czytelnikowi Paryż i znajdujące się w tym mieście zabytki i ciekawe miejsca. Książką, przy której dzieci nie będą mogły przestać się śmiać jest z kolei część Trojaczki, To już przesada, która w zabawny sposób ukazuje przygody trójki rodzeństwa w zoo, podczas wizyty w pizzerii czy w czasie choroby.

Seria Trojaczków stanowi więc dobrą rozrywkę dla całej rodziny, którą dodatkowo ubarwiają piękne rysunki, przedstawiające dziecku świat, a rodzicom przypominające o odległych czasach dzieciństwa i beztroski.